Tomasz Lazar - fotografia & popkultura - #17 FOTSPOTKANIE

15 września

Tomasz Lazar - jeden z najbardziej obecnie cenionych i rozpoznawalnych polskich fotografów będzie kolejnym gościem Anki Gregorczyk w ramach cyklu FOTSPOTKAŃ organizowanych przez Stowarzyszenie FOTSPOT z fotografią w roli głównej.

Tym razem spotkamy się w nietypowym miejscu jakim jest podziemna scena Teatru Polskiego w kawiarni Placówka zorganizowanej w ramach inicjatywy Polski Plac Zabaw.
Spotkanie z Tomaszem Lazarem poświęcone będzie szeroko rozumianej popkulturze, a prezentowane  przez niego fotografie staną się przyczynkiem do dyskusji na temat wpływu fotografii na kulturę masową, ale i wpływu samej kultury masowej na sztukę fotografii. 


Czy rzeczywiście jak twierdzi Ignacy Karpowicz: "[...] popkultura jest jedyną odpowiedzią na potrzeby współczesnego człowieka. Popkultura nie wymaga wiele i wszystko wybacza [...] Popkultura każdemu daje szansę, wyciąga pomocną dłoń, bardziej demokratyczna niż sama agora" ?
Tomasz Lazar zaprezentuje kilka projektów fotograficznych, o których porozmawiamy w kontekście kultury masowej wspólnie z fotografami Stowarzyszenia FOTSPOT: Anką Gregorczyk i Karolem Szymkowiakiem

Tomasz Lazar dla The Washington Post, Tokyo, 2016
Tomasz Lazar dla the Cut, London Fashion Week, Londyn, 2015
UWAGA !
Spotkane jest otwarte, jednak ilość miejsc jest ograniczona - mamy 60 bezpłatnych wejściówek, które wydawane będą pojedynczo w dniu spotkania od godz. 18.30 przed wejściem głównym do Teatru Polskiego.

7 października (sobota) odbędzie się z kolei intensywny warsztat z Tomaszem Lazarem. Wszelkie informacje o tematyce warsztatu i zapisach przekażemy już za kilka dni, bądźcie czujni !


Tomasz Lazar - niezależny fotograf, członek ZPAF, laureat wielu konkursów krajowych oraz zagranicznych, w tym: World Press Photo, POY, CHIPP, Sony World Photography Award, The International Photography Awards, BZ WBK Press Photo, Grand Press Photo oraz innych. Jego prace były publikowane w gazetach i czasopismach takich jak: "New York Times", "Newsweek International", "Sunday Times Magazine", "New Yorker" oraz "Los Angeles Time". Od kilku lat wykładaowca akademicki oraz organizator autorskich warsztatów fotograficznych - 
www.tomaszlazar.pl


Anka Gregorczyk - artystka fotograf, animatorka kultury fotografii, członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz pomysłodawczyni i założycielka FOTSPOT 

Karol Szymkowiak - artysta fotograf, dokumentalista, kurator Kolekcji Wrzesińskiej, członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz współzałożyciel Stowarzyszenia FOTSPOT 
www.karolszymkowiak.com
__________________________
_______________________________
Organizator wydarzenia


Partnerzy:
  Polski Plac Zabaw

&
Patroni medialni:Wydarzenie jest współfinansowane przez Urząd Miasta Poznania

Subscribe

PIN IT HOVER BUTTON START